Chcesz zainwestować w energię słoneczną?

o urządzony. Dlatego na powierzchni dachu takiego domu montowane są panele słoneczne, natomiast na podłodze salonowej znajdują się stylowe panele podłogowe. Te ostatnie panele są w stanie nadać domowemu salonowi oryginalnego wyglą

Chcesz zainwestować w energię słoneczną? fotowoltaika poznań

Zastosowanie kolektorów słonecznych w nowoczesnym domu

Budowa nowoczesnego domu prowadzona jest z założeniem, że powinien być on zarówno energooszczędny i ekologiczny, jak i stylowo urządzony. Dlatego na powierzchni dachu takiego domu montowane są panele słoneczne, natomiast na podłodze salonowej znajdują się stylowe panele podłogowe. Te ostatnie panele są w stanie nadać domowemu salonowi oryginalnego wyglądu i sprawić, że przychodzący do domu goście nabiorą przekonania, że jego właściciele posiadają dobry gust. Natomiast panele słoneczne pozwalają na wytwarzanie energii elektrycznej ze światła słonecznego, a oświetlanie domu w ten sposób może również poprawić jego ogólny wygląd. Zastosowanie ściśle użytkowe znajdą w takim domu także kolektory słoneczne, które pozwalają na wytwarzanie ciepła.


Kolektory słoneczne sposobem na docieplanie budynku

Klasycznym sposobem na wytwarzanie dodatkowego ciepła w domu jest włączanie różnych farelek i wiatraków, które posiadają funkcje ciepłego i zimnego nawiewu. Oprócz tego w domach montowane jest ogrzewanie podłogowe i kupowane są nowoczesne piece grzewcze. Nowoczesnym sposobem na docieplanie budynku stał się montaż kolektorów słonecznych. Oprócz tego, że podwyższają one ogólną temperaturę w domu, mogą służyć również do ogrzewania wody użytkowej. Pozwala to zaprowadzić oszczędności nie tylko na ocieplaniu wody, ale też na ilości zużywanej wody, ponieważ od razu z kranu będzie leciała ciepła woda bez potrzeby jej wcześniejszego odkręcania. Kolektory słoneczne mogą być wykorzystywane również do ocieplania wody w przydomowym basenie.


Kolektor słoneczny

Kolektor słoneczny ? urządzenie do konwersji energii promieniowania słonecznego na ciepło. Energia słoneczna docierająca do kolektora zamieniana jest na energię cieplną nośnika ciepła, którym może być ciecz (glikol, woda) lub gaz (np. powietrze).

Kolektory można podzielić na:

płaskie:
cieczowe,
gazowe,
dwufazowe,
płaskie próżniowe,
próżniowo-rurowe (nazywane też próżniowymi, w których rolę izolacji spełniają próżniowe rury),
skupiające (prawie zawsze cieczowe),
specjalne (np. okno termiczne, izolacja transparentna).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolektor_s%C5%82oneczny