Próba napisania czegoś o modzie
Pisanie o modzie wcale nie jest fajne. No chyba, że jest się szafiarką albo kimś, kto bardzo profesjonalnie potrafi się na ten temat wypowiedzieć, czyli jakimś projektantem, czy zainteresowaną tematem modelką. Ale przyznajcie - mało jest miejsca na słowa w modzie. Na blogach dominują mniej lub bardziej amatorskie sesyjki zdjęciowe, z kiepsko ukrytym product placement. No nie za wiele pisaniny, za to masa paplaniny i wazeliny w komentarzach. Popularność modowych stron i blogów internetowych nie przestaje mnie zadziwiać. Jednak z drugiej strony, jeśli uświadomimy sobie średnią wiekową tej grupy docelowej, to zaczyna być naprawdę śmieszne. Co jest śmieszne? Że naprawdę te wszystkie marki odzieżowe swoje akcje promocyjne kierują do nastolatek, ewentualnie studentek. No cóż, zaiste jest to grupa o potężnych dochodach, ulokowanych jednak w kieszeniach rodziców. Cóż - ważne, że działa (działa?). Nie wiem tylko, czy posiadanie ogromnej liczby fanek w wieku lat 15 to naprawdę powód do dumy. Nie wiem, nie znam się, Więc zgodnie z polskim zwyczajem - się wypowiedziałam.
Zaoszczędź na markowych ubraniach i kup je w ciucholandzie!
Jeśli chciałbyś wyglądać modnie i atrakcyjnie, ale posiadasz ograniczony budżet, nie musisz rezygnować z zakupów. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej sklepów oferujących markowe ubrania w bardzo niskich cenach oraz świetnym stanie. Sklepy z odzieżą używaną to coraz modniejsze rozwiązanie nawet wśród osób, które mogłyby sobie pozwolić na nowe produkty prosto ze sklepowych półek.
Prawdziwą sztuką jest znalezienie atrakcyjnej propozycji w bardzo niskiej cenie, dlatego czym prędzej wybierz się na poszukiwania ciekawych ubrań! Wcale nie musisz wydawać wiele pieniędzy, by móc poczuć się jak prawdziwa gwiazda filmowa i zrobić ogromne wrażenie na wszystkich osobach, z którymi się spotkasz.
Historia odzieży
Najstarsze ubrania tworzone były ze skór, futer, liści i trawy. Najstarsze odnalezione przez archeologów kościane igły datowane są na 30 tysięcy lat przed naszą erą (znalezisko w Rosji, w roku 1988, blisko Kostionki).
Przypuszcza się, że najstarsza odzież pojawiła się około 170 tys. lat temu2.
Jednak wedle badań nad genealogią wszy ludzkiej, zrelacjonowanych przez M. Ryszkiewicza, wesz odzieżowa ewolucyjnie oddzieliła się od wszy głowowej około 42-72 tysięcy lat temu, co zdaje się świadczyć, że w tym mniej więcej czasie pojawił się ubiór jako część naszego wyposażenia kulturowego3. Mowa tu oczywiście o pełnym ubiorze ze skór, w którym mogły się zadomowić pasożyty. Nie wiemy jednak, czy pewne skromne elementy ubioru, jak na przekład przepaski biodrowe czy spódniczki z liści lub traw, jakich do dzisiaj używają plemiona tradycyjne, nie pojawiły się wcześniej.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Odzież