Co warto wiedzieć o energetyce słonecznej?

t tego rozwiązania. Chociaż wiele osób obawia się nowoczesnych rozwiązań w produkcji energii we własnym domu, taka gwarancja może zapewnić nam bezpieczeństwo, nawet jeśli umieszczone na naszym dachu czy w pobliżu domu panele słone

Co warto wiedzieć o energetyce słonecznej? solary elektryczne sklep

Gwarancja na instalacje odnawialnych źródeł energii

Możliwość uzyskania gwarancji na instalacje związane z produkcją energii elektrycznej ze Słońca to jedna z największych zalet tego rozwiązania. Chociaż wiele osób obawia się nowoczesnych rozwiązań w produkcji energii we własnym domu, taka gwarancja może zapewnić nam bezpieczeństwo, nawet jeśli umieszczone na naszym dachu czy w pobliżu domu panele słoneczne czy fotowoltaiczne nie działają tak jak trzeba. Okazuje się, że gwarancja na takie instalacje jest szalenie istotna, gdyż większość elementów tego układu jest bardzo kosztowna. W związku z możliwościami uzyskania sporej kwoty ze środków na przykład Unii Europejskiej warto na pewno zastanowić się nad montażem takiej instalacji, jak panele słoneczne na dachu naszego domu.


Ekologicznie, znaczy taniej?

Wytwarzanie energii zgodnie z zasadami ekologii coraz częściej staje się priorytetem. W ciągu ostatnich lat świadomość odnośnie szkodliwych sposobów produkcji energii tradycyjnymi metodami, a także większa dostępność instalacji takich, jak panele fotowoltaiczne czy kolektory słoneczne sprawiły, że coraz większa część osób chciałaby wykorzystać taki rodzaj produkcji energii we własnym gospodarstwie domowym. Jest to nie tylko ekologiczna forma produkcji energii, ale także sposób na znaczący spadek wydatków związanych z energią elektryczną. Warto więc zastanowić się nad takim rozwiązaniem, gdy chcemy zmienić sposób uzyskiwania energii we własnym domu czy nawet w przedsiębiorstwie.


Czym jest termoliza wody?

W wysokich temperaturach (ponad 2500 K) następuje termiczny rozkład pary wodnej na wodór i tlen. Otrzymanie tak wysokiej temperatury jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich zwierciadeł skupiających promienie słoneczne, zatem rozbicie wody na wodór i tlen nie stanowi problemu. Trudne jest natomiast rozdzielenie tak powstałych gazów. Przy obniżaniu temperatury następuje bowiem ich ponowne spalenie (powrót do postaci wody). Trwają prace nad efektywnymi metodami rozdzielania wodoru i tlenu w tak wysokiej temperaturze. Pod uwagę brana jest między innymi efuzja możliwa dzięki dużej różnicy mas atomów wodoru i tlenu, oraz użycie wirówek. Konieczność pracy w tak wysokiej temperaturze powoduje duże straty energii, wysokie koszty budowy urządzeń, ich szybkie zużywanie się i małą sprawność.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energetyka_s%C5%82oneczna#Uzyskiwanie_energii_z_promieniowania_s.C5.82onecznego