Ekologiczna energia bez smogu? Panele słoneczne

ygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu). Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 ? 1,0 m?. Ogniwa te

Ekologiczna energia bez smogu? Panele słoneczne fotowoltaika konin

Oprócz tego są stosowane jako źródło

Głównym surowcem do produkcji ogniw fotowoltaicznych jest wafel krzemowy, lecz nie amorficzny, ale krystaliczny. Pojedyncze ogniwo jest w stanie wygenerować prąd o mocy 1-6,97 W. W celu maksymalizacji uzyskiwanych efektów, ogniwa łączone są w moduły fotowoltaiczne (grupy ogniw w urządzeniu). Ogniwa są najczęściej produkowane w panelach o powierzchni 0,2 ? 1,0 m?. Ogniwa te przede wszystkim są stosowane w technice kosmicznej. Ich zaletami są bezobsługowość oraz duża żywotność, gwarantowana na 25 lat. Oprócz tego są stosowane jako źródło zasilania samodzielnych urządzeń, np. boi sygnalizacyjnych, świateł drogowych itp. Zaczynają również docierać do budowli i budynków, zwłaszcza tych oddalonych od sieci energetycznych.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika


Ciepła woda a panele słoneczne


Panele słoneczne wykorzystywane są w wielu przypadkach, z których najpopularniejsze do dnia dzisiejszego jest wytwarzanie po prostu ciepłej wody. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, które ułatwia każdemu z nas otrzymanie bez jakichkolwiek czynności wody podgrzanej gotowej do wykorzystania w gospodarstwie domowym. Co jednak bardzo ciekawe i dla wielu osób wręcz odkrywcze ? panele słoneczne można wykorzystywać także do produkcji prądu! Jeśli zostanie odpowiednio przerobiona instalacja elektryczna domu, to można także ogrzewać w ten sposób dom. Powstały nadmiar energii można oddawać do sieci i korzystać z jej na przykład podczas zimy.



Fotowoltaika , krótka definicja z Wikipedii

Fotowoltaika, jako dziedzina zajmująca się wytwarzaniem energii elektrycznej ze źródła odnawialnego, za jakie w czasowej mikroskali zwykliśmy uważać Słońce, obecnie bardzo dynamicznie się rozwija i należy przypuszczać, że w niedalekiej przyszłości będzie coraz powszechniej stosowana.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Fotowoltaika