Jak reklamować się w internecie?

owania przechodzącego...przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania st

Dodane: 25-04-2015 08:48
Jak reklamować się w internecie? pozycjonowanie gliwice
Sposoby na promocję strony w internecie - i kampanie AdWrods. Co lepsze?

Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego...przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Nowa branża na rynku - SEO

Pozycjonowanie jako dziedzina biznesu w Polsce jest świeża, co nie oznacza braku dużej konkurencji na tym rynku. Gdyż jest już teraz bardzo wiele firm , które zajmują się SEO, nie każda jednak jest warta uwagi. SEO to sprawa w teorii prosta, jednak nie dla każdego taka praca jest dobra. Wymagana jest ogromna wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz znajomość metod pozycjonowania. Jeżeli firma zatrudnia wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Niestety firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


SEO jako proces działań

Pozycjonowanie to proces i seria działań mająca na celu podniesienie pozycji zadanej strony w wyszukiwarkach. W teorii to dość nietrudne, aczkolwiek jeżeli trzeba zastosować to w praktyce nie jest to już takie łatwe. Przy SEO trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak położenie geograficzne gdzie dana witryna ma swoją działalność, ilość fraz i wiele innych ważnych rzeczy. Wiadomo, ze pozycjonowanie jest to proces, więc na konkrety musimy poczekać kilka miesięcy. Oczywiście jest dużo metod pozycjonowania, ale o tym w innej części artykułu.


Frazy do pozycjonowania i ich dobór

Dobór słów kluczowych to istotna kwestia, gdyż to od tego zależy czy nasza podstrona na daną frazę będzie w wynikach wyszukiwania czy też nie. Dla wprawnego pozycjonera sprawa doboru fraz to bardzo istotny etap rozpoczęcia działań SEO. Nie można od tak sobie wybrać losowe słowa z danej branży, bo jest ryzyko, że nie będą zgadzać się z treścią strony i kompletnie nie pasować do pozycjonowanej strony, co pewnie skończy się brakiem efektów pozycjonowania. Nie jest to jednak jedyna ważna kwestia w dziedzinie pozycjonowania. Jest wiele innych rzeczy, które mogą pójść nie tak.


Nie warto oszukiwać przy seo - to szkodzi

Pozycjonować można na dużo sposobów, są metody etyczne i nieetyczne. Whitehat pozycjonowanie to metody w pełni etyczne i legalne, z założenia są takie by nie zaszkodzić pozycjonowanej stronie, ani klientowi. Ta metoda pozycjonowania jest tą, która jest najtrwalszą metodą osiągnięcia efektu, brak ryzyka usunięcia strony z wyszukiwania. Jest również blackhat seo jest to totalne przeciwieństwo i często daje bardzo szybki krótkotrwały efekt i prawie zawsze kończy się na realnym spadku pozycji strony w wyszukiwarce. Niestety dużo pozycjonerów używa tą właśnie metodę, co dla dobra internautów jest szybko wyłapywane przez nowoczesne wyszukiwarki i prowadzi do szybkiego usunięcia takiej strony.