Lepszy bilans cieplny w budynku!

oszczędności, ponieważ pomaga minimalizować straty ciepła. Jako, że jest wiele rodzajów rekuperacji dobrze jest skonsultować się z odpowiednią firmą, która zajmuje się tym tematem. Wykonają odpowiednie pomiary oraz doradzą najleps

Lepszy bilans cieplny w budynku! rekuperacja gdańsk
Zmiana działania ogrzewania może przynieść ogromne oszczędności, jedną z dobrych możliwości jest . Co należy wiedzieć o bilansie cieplnym?

Tania energia

Rekuperator to dobry sposób na oszczędności, ponieważ pomaga minimalizować straty ciepła. Jako, że jest wiele rodzajów rekuperacji dobrze jest skonsultować się z odpowiednią firmą, która zajmuje się tym tematem. Wykonają odpowiednie pomiary oraz doradzą najlepsze rozwiązanie w danym budżecie.

Urządzenie i jego montaż mogą na początku wydawać się drogie, jednak z czasem inwestycja z pewnością się zwróci. Idealnym połączeniem do rekuperacji są odnawialne źródła energii lub pompa ciepła.


Nowoczesne metody ogrzewania

Wykorzystanie nowoczesnych metod ogrzewania w domu jednorodzinnym to świetne rozwiązanie, które połączone z nowoczesnym budownictwem daje niemal darmową energię cieplną do ogrzewania zarówno wody jak i powietrza w budynku. To doskonała sprawa dla osób lubiących oszczędność i wygodę, ponieważ takie ogrzewanie jest z reguły bezobsługowe, a połączenie go z rekuperacją zagwarantuje optymalne wykorzystanie każdej dżula energii.

Rekuperacja jest też świetnym rozwiązaniem dla osób ze standardowym ogrzewaniem, ponieważ zwraca ciepło, które uciekłoby z naszego domu w postaci spalin, oparów czy ciepłego powietrza.


Zatrzymaj ciepło

Ogrzewając dom standardowymi metodami ogrzewania, tzw ogrzewanie CO, mnóstwo ciepła tracimy poprzez spaliny, które ulatują w atmosferę razem z dymem i innymi pozostałościami spalania. jest to dość duże marnotrawstwo, wiec w domach jednorodzinnych montuje się tzw. rekuperatory krzyżowe, które odzyskują ciepło.

W bardziej zaawansowanych systemach stosuje się panele sufitowe oraz instalacje buforujące (magazynujące), które zbierają odzyskane ciepło do późniejszego wykorzystania. Rekuperację stosuje się też do odzyskiwania ciepła ze zużytej wody w celu podgrzania świeżej wody przeznaczonej do dalszego użytku.