Ogólnie o panelach fotowoltaicznych

fotowoltaiki czy tradycyjnych paneli słonecznych są bardzo popularne. Wadą takich projektów jest zwykle ograniczona liczba miejsc, jednak pomimo to specjalne programy wsparcia dla osób chcących zainwestować w te nowoczesne technol

Ogólnie o panelach fotowoltaicznych tanie panele fotowoltaiczne

Środki pieniężne na zakup i montaż instalacji odnawialnych źródeł energii

Programy, w ramach których możemy uzyskać dofinansowanie na zakup i montaż instalacji dotyczącej fotowoltaiki czy tradycyjnych paneli słonecznych są bardzo popularne. Wadą takich projektów jest zwykle ograniczona liczba miejsc, jednak pomimo to specjalne programy wsparcia dla osób chcących zainwestować w te nowoczesne technologie to niewątpliwie doskonały sposób na zapewnienie sobie źródła energii, które nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. W społeczeństwie istnieje bardzo duże zainteresowanie takimi projektami, a niejedna firma zajmująca się wykonaniem i montażem instalacji fotowoltaicznych współpracuje z klientami właśnie na tej zasadzie.


napromieniowanie - to warto wiedzieć

Napromieniowanie (ang. irradiation1) \displaystyle H H - wielkość w fotowoltaice wyrażana w J/m? lub kW?h/m? (global irradiation) składająca się z sumy napromieniowania bezpośredniego (nazywanego często nasłonecznieniem), rozproszonego i odbitego. Przedstawia energię padającą na jednostkę powierzchni w ciągu określonego czasu (roku, miesiąca, dnia, godziny)2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Napromieniowanie


Centralne ogrzewanie słoneczne - historia

Szwecja odegrała ważną rolę w rozwoju na dużą skalę ogrzewania słonecznego. Według danych (Dalenbäck, J. O., 1993), pierwsze kroki zostały wykonane na początku lat siedemdziesiątych w Linköping, Szwecja. Zachęcona tymi pracami Finlandia zbudowała swój pierwszy zakład w Kerava, w Holandii wybudowano pierwszy zakład w Groningen. Zakłady te zostały opisane w raporcie Międzynarodowej agencji energii (Dalenbäck, J. O., 1990). Należy pamiętać, że zakłady te posiadają magazyny do przechowywania ciepła na duża skalę.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Centralne_ogrzewanie_s%C5%82oneczne