Przeczytaj to zanim założysz swój e-sklep!

ować w e-commerce?Zapotrzebowanie na strony wwwUżytkownikami stron www są wszystkie osoby, które posiadają dostęp do internetu i lubią cenne dla siebie informacje zdobywać poprzez serfowanie po internecie. Zapotrzebowanie na stron

Przeczytaj to zanim założysz swój e-sklep! Tworzenie sklepów internetowych katowice
Programy do handlu w sieci jest coraz bardziej potrzebne. Agencje takie jak: mają w swojej ofercie projektowanie i administrowanie e-sklepami. Czy warto inwestować w e-commerce?

Zapotrzebowanie na strony www

Użytkownikami stron www są wszystkie osoby, które posiadają dostęp do internetu i lubią cenne dla siebie informacje zdobywać poprzez serfowanie po internecie. Zapotrzebowanie na strony www pozostaje ogromne, chociaż liczba wejść na konkretne strony internetowe może być różna w zależności od ich tematyki.

Dlatego stale przeprowadzane są różne badania wśród internautów mające na celu ustalenie, na jakie strony wchodzą oni najczęściej oraz jakiego typu stron brakuje im jeszcze w internecie. Z drugiej strony stale przeprowadzany jest monitoring stron www służący ustaleniu, czy wszystkie strony internetowe prowadzone są przy zachowaniu wytycznych przygotowanych przez administratorów google. Dzięki temu internet może być stale dopasowywany do potrzeb wszystkich jego użytkowników.


E-sprzedaż

Sprzedaż internetowa rośnie z roku na rok i sklepy stacjonarne oferujące pewne grupy produktów maja coraz ciężej, aby skusić na zakupy u siebie. Ludzie zamiast tego wolą zakupy internetowe, nic dziwnego, przecież w internecie taniej.

Ci, którzy prześpią erę internetu i nie założą e-sklepu mogą powoli szukać innego zajęcia, ponieważ nie przetrwają w dobrym stanie następnych 10-15 lat. Zwłaszcza sklepy z elektroniką, której ceny w sklepach stacjonarnych są sporo wyższe niż na aukcjach internetowych. Dodatkowo poza sklepem można również próbować swoich sił na serwisach aukcyjnych.


E-commerce i bezpieczeństwo

Rozwój elektronicznego handlu uzależniony jest w dużym stopniu od niezawodności standardów pozwalających na bezpieczne przeprowadzanie transakcji sieciowych. W przypadku sklepu internetowego o względnym bezpieczeństwie można mówić dopiero wówczas, gdy spełnione są przynajmniej cztery podstawowe założenia:

-możliwość potwierdzenia tożsamości obu stron transakcji.

-szyfrowany kanał transmisji na drodze klient ? sprzedawca zapewniający poufność przesyłanych informacji, przede wszystkim numerów kart kredytowych. Obecnie stosowanymi rozwiązaniami są protokoły szyfrujące SSL (Secure Sockets Layer) oraz SET (Secure Electronic Transaction).

-zabezpieczenie serwera sklepu przed dostępem do prywatnych informacji o klientach przez osoby do tego nieupoważnione.

-zabezpieczenie serwera sklepu przed celowymi atakami przeprowadzanymi zarówno z zewnątrz (z Internetu), jak i od środka (z sieci lokalnej przedsiębiorstwa).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Handel_elektroniczny